Asystent Google w końcu w Polsce!

Asystent Google w telefonach komórkowych jest już od wielu lat, ale ostatnimi czasy bardzo głośno zrobiło się o nim w Polsce. Najpierw z racji tego, że niespodziewanie mogliśmy podstawowe komendy wydawać w naszym języku, a teraz, że już oficjalnie możemy z niego korzystać w polskiej wersji językowej.

Jak włączyć i wyłączyć asystenta Google?

Na początku warto wspomnieć, że amerykański gigant technologiczny wprowadza swojego asystenta od razu na trzy platformy:

  • Android,
  • iOS,
  • Słuchawki bezprzewodowe.

Co ciekawe, jak zapowiedział Google to dopiero początek wielu zmian, jakie planuje dla użytkowników z Polski. By włączyć asystenta nie musimy tak naprawdę robić nic poza wykonywaniem aktualizacji, ponieważ wraz z jedną z nich zmieni nam się automatycznie domyślny język komend. Większy problem pojawia się wtedy, gdy nie jesteśmy zainteresowani z jego działania i chcielibyśmy się pozbyć naszego „ułatwiacza życia”. Żeby to zrobić, powinniśmy na początku uruchomić aplikację Google, a następnie wcisnąć w rozwijanym menu w prawym dolnym rogu opcję „Więcej”. Kolejny krok to wejście do ustawień i znalezienie sekcji „Asystent Google”. Po kliknięciu ponownie wchodzimy w ustawienia, gdzie pojawi się ekran podzielony na karty. Wybieramy kartę „Asystent”, w której na dole pojawi się lista urządzeń, na których asystent Google jest aktywny. Ostatni krok, jak się domyślacie jest już banalny, ponieważ polega na wyłączeniu urządzeń, na których nie chcemy mieć asystenta głosowe.

Sam asystent Google wydaje się być jednak bardzo przyjaznym dodatkiem dla naszego smartfona. Dzięki niemu w łatwy sposób dowiemy się jaka jest pogoda, kto jest prezydentem danego kraju, kiedy najbliższy mecz rozgrywa nasza drużyna, przypomni nam również o zbliżających się opłatach, zakupach, a także pomoże znaleźć restaurację, urzędy czy zabytki, jeśli akurat zwiedzamy dane miasto. Po najnowszej aktualizacji asystent poznał również część naszej popkultury i lokalne zwyczaje. W związku z tym, możemy uzyskać ciekawe informacje na temat polskiego kina, literatury czy po prostu na temat samej Polski.