Jaki telefon dla seniora? 5 najlepszych modeli

Telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Rozwój technologii oraz rosnące wymagania użytkowników, sprawiają, że możemy przebierać w wielu modelach, dostosowując rozdzielczość ekranu, wielkość baterii, pamięci wewnętrznej, pamięci RAM, jakości aparatu czy designu.

O ile w przypadku młodszego grona użytkowników duża liczba gadżetów i aplikacji jest jak najbardziej porządna, w przypadku osób starszych sytuacja przedstawia się inaczej, a znalezienie idealnego modelu telefonu dla seniora wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem.

Producenci telefonów, chcąc sprostać temu zadaniu, specjalnie z myślą o seniorach wypuszczają raz na jakiś czas modele dedykowane specjalnie dla nich. Postaraliśmy się wybrać pięć najciekawszych modeli telefonów komórkowych.

5. Nokia 216 Dual SIM

Bardzo ładnie wyglądający telefon, który posiada w sobie wszystkie potrzebne dla seniora funkcje. Na plus na pewno trzeba zaliczyć Dual SIM, dzięki czemu w telefonie równocześnie mogą znajdować się aż dwie karty SIM oraz długa praca na baterii, ponieważ telefon na jednym ładowaniu, przy rzadkim użytkowaniu może wytrzymać nawet 18 dni! Minusem będą dość małe przyciski fizyczne, co dla osoby starszej może być małym dyskomfortem.

4. Nokia 105 2017 Dual SIM

Druga Nokia w zestawieniu. Solidny telefon, który powinien świetnie służyć starszym osobom. Jego wielkim plusem jest cena, bowiem możemy go kupić już za 70-80 zł! Bardzo mały i poręczny, z możliwością umieszczenia dwóch kart SIM. Minus, podobnie jak w pierwszym modelu to małe klawisze fizyczne.

3. Maxcom MM 428 BB Dual SIM

Podium otwiera mało znana w świecie technologicznym marka Maxcom ze swoim modelem MM 428 BB również z podwójnym slotem na karty SIM. Ogromną zaletą, tak jak w przypadku poprzednia jest cena (70-80 zł). Bardzo lekki, a przy tym posiada bardzo duże i widoczne przyciski oraz specjalny klawisz SOS, który senior może wykorzystać w nagłych przypadkach.

2. Nokia 230 Dual SIM

Drugie miejsce ponownie dla Nokii, która zdominowała ranking. Warto od razu zaznaczyć, że jest to telefon dla nowoczesnego seniora, który poza wygodą będzie cenić sobie design i niezłą wydajność sprzętu. Opisywany telefon ma zdecydowanie najlepsze parametry techniczne oraz najładniejszy wygląd zewnętrzny. Minusem będzie jednak cena, ponieważ jest to najdroższy model w zestawieniu.

1. Emporia Pure V25

Nieoczekiwanym zwycięzca rankingu to mało znana Emporia Pure V25. Telefon wręcz idealny dla osoby starszej. Bez dodatkowych udziwnień, bardzo prosty w obsłudze, z dużymi przyciskami fizycznymi, a przy tym nieźle wyglądający i bardzo wytrzymały! W telefonie znajdziemy także funkcję powiadomień alarmowych do pięciu numerów z książki telefonicznej. Cena również nieodstraszająca – w sam raz na kieszeń seniora.