Antywirus na Twoim smartfonie – czy warto?

Antywirusy to podstawowy program instalowany praktycznie na każdym komputerze, czy to stacjonarnym, czy też laptopie. Wiele osób jednak zapomina o nim i nie posiada go na swoich smartfona. Należy w takim razie postawić pytanie, czy telefony komórkowe, podobnie jak komputery są narażone na wszelkie niebezpieczeństwa sieciowe oraz czy warto w ogóle instalować antywirusa na takich systemach jak Android, czy iOS?

Czytaj więcej: Antywirus na Twoim smartfonie – czy warto?

Agresywna kampania promocyjna nowych IPhone'ów

Wyniki sprzedażowe firmy Apple pochodzące z ostatniego czasu są zaskakująco niskie zarówno dla szefów, jak i inwestorów. Winny okazał się słabo sprzedający się najważniejszy produkt Apple - iPhone. W grudniu dyrektor generalny Apple, Tim Cook poinformował o obniżeniu prognoz za ostatni kwartał. Firma postanowiła przejść do ofensywy reklamowej i postawiła na rozwiązania, których do tej pory nie stosowała…

Czytaj więcej: Agresywna kampania promocyjna nowych IPhone'ów

Jak zwolnić miejsce w pamięci naszego IPhone'a?

Powszechnym problemem posiadaczy iPhone’ów i iPad’ów jest brak slotu na kartę pamięci. To z kolei nie pozwala w żaden sposób zwiększyć pojemności smartfonów. Istnieją na szczęście sposobów na to, żeby zyskać kilka dodatkowych gigabajtów pamięci…

Czytaj więcej: Jak zwolnić miejsce w pamięci naszego IPhone'a?

Asystent Google w końcu w Polsce!

Asystent Google w telefonach komórkowych jest już od wielu lat, ale ostatnimi czasy bardzo głośno zrobiło się o nim w Polsce. Najpierw z racji tego, że niespodziewanie mogliśmy podstawowe komendy wydawać w naszym języku, a teraz, że już oficjalnie możemy z niego korzystać w polskiej wersji językowej.

Czytaj więcej: Asystent Google w końcu w Polsce! 

Telefony nowej generacji – jak zmienił się rynek?

Dokładnie 46 lat temu – właśnie wtedy odbyto pierwszą rozmowę, za pomocą bezprzewodowego telefonu. Została przeprowadzona 3 kwietnia 1973 roku i nie była ona wówczas normalną rozmową, a przełom w dziedzinie telekomunikacji i technologii. Wszystko zaczęło się jednak już w latach 60. XX wieku, kiedy to firma Bell Labs, obecna dziś na rynku jako AT&T rozpoczęła prace na bezprzewodową telefonią.

Czytaj więcej: Telefony nowej generacji – jak zmienił się rynek?

Kto i kiedy otrzyma aktualizację Androida 9.0 Pie?

Google już jakiś czas temu oficjalnie zaprezentowało najnowszą wersję swojego mobilnego systemu Android, który nosi nazwę Android 9.0 Pie. Aktualizacja przyniesie wiele zmian i korzyści, jednak wśród użytkowników możemy wyczytać skrajne opinie, z racji tego, że nie każdy może jeszcze z najnowszego oprogramowania skorzystać.

Czytaj więcej: Kto i kiedy otrzyma aktualizację Androida 9.0 Pie?

Smartwatch – Czy warto w niego zainwestować?

Producenci nowinek technologicznych z roku na rok prześcigają się w pomysłach. Wśród ostatnich nowości znalazły się smartwatche, najczęściej kompatybilne z posiadanym przez nas telefonem. Istnieje jednak pytanie, czy warto zainwestować w tego typu zegarek i dla kogo będzie on przydatnym rozwiązaniem?

Czytaj więcej: Smartwatch – Czy warto w niego zainwestować?

TOP 5 najciekawszych gier na smartfona w 2019 roku

Rozwój technologiczny i telefoniczny sprawił, że sprzęty mobilne są coraz lepszej jakości. Co więcej, ich wydajność jest już zbliżona nawet do komputerów stacjonarnych. To z kolei sprawia, że na popularności zyskują gry przeznaczone właśnie dla telefonów komórkowych. Początek roku 2019 obfitował w wiele ciekawych tytułów. Przekonajmy się, jakie gry obecnie cieszą się największą popularnością.

Czytaj więcej: TOP 5 najciekawszych gier na smartfona w 2019 roku

Jaki telefon dla seniora? 5 najlepszych modeli

Telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Rozwój technologii oraz rosnące wymagania użytkowników, sprawiają, że możemy przebierać w wielu modelach, dostosowując rozdzielczość ekranu, wielkość baterii, pamięci wewnętrznej, pamięci RAM, jakości aparatu czy designu.

Czytaj więcej: Jaki telefon dla seniora? 5 najlepszych modeli